Jdi na obsah Jdi na menu
 


Couračky do 5 km

1. 6. 2008

Zámek Jemčina

Zámek Jemčina, zasazený do krásného prostředí jemčinských lesů, rybníků a řeky Nežárky mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní.

Rožmberk

Největší jihočeský rybník Rožmberk s objemem při normálu asi 6,2 milionu m3 vody leží asi 6 km od města Třeboně. Je největším rybníkem v České republice o ploše téměř 490 ha a je největší v celé Střední Evropě. Vybudoval jej tolikrát "proklínaný" a "bezohledný" rožmberský regent Jakub Krčín z Jelčan a Sedlčan na popud záplav v roce 1544. Osmset lidí přemístilo v roce 1584 až 1590 v primitivních podmínkách až 750 tisíc m3 zeminy.

 Zámek Stráž nad Nežárkou

Zámeček ve Stráži nad Nežárkou, který v letech 1914 - 1930 vlastnila slavná česká operní pěvkyně Ema Destinová. Život legendární umělkyně světového věhlasu připomene v nově zrekonstruovaném interiéru expozice fotografií, dopisů, osobních předmětů a obrazů. Navíc zde můžete spatřit i kostýmy spjaté s řadou  jejích slavných operních  rolí. Za zmínku stojí též historie samotného barokního zámku. Ten vznikl přestavbou středověkého hradu, z něhož se dodnes dochovala okrouhlá věž s břitem. Destinnové „Božské Emě“ patřil od poloviny dvacátých let dvacátého století. Ve stráži strávila veškerý volný čas, nucenou uměleckou pauzu i závěr života.

Koupání na pískovně

Pláž na pískovně před Stráží nad Nežárkou, asi 1,5Km od "POUTNÍKA" s čistou vodou v krásné přírodní scenérii.

Rybaření

Délka: 14.0 km, Rozloha: 36.0 ha
Mimopstruhový revír (421 088)
Přítok Nežárky (spojky mezi Nežárkou a Lužnicí). Od vtoku do Nežárky pod Stráží nad Nežárkou až k výtoku z Lužnice u Splavů pod Majdalénou. Lov nástražních rybek čeřínkem zakázán. Přítoky do revíru nepatří.